Strona głównaAktualnościTrudna sytuacja na terenach SM Oświecenia

Trudna sytuacja na terenach SM Oświecenia

Kraków, dnia 22.12.2022 r.

WAŻNA INFORMACJA!

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie warunki pogodowe a w szczególności intensywne opady śniegu doprowadziły do powstania bardzo trudnych warunków komunikacyjnych na terenie naszych osiedli. Podobne problemy wystąpiły na terenie całej Polski, w szczególności na południu kraju, gdyż z tak dużymi opadami śniegu nie mieliśmy do czynienia od wielu lat.

Według stanu na dzień dzisiejszy (22 grudnia) sytuacja na terenie naszych osiedli została opanowana. Wszystkie drogi wewnętrzne i dojazdowe są przejezdne. Większość chodników jest odgarnięta i posypana piaskiem lub solą. Przy niektórych blokach, gdzie mieliśmy poważne zastrzeżenia do jakości utrzymania dróg i chodników, Spółdzielnia wyciągnie konsekwencje finansowe (potrącenie wynagrodzenia umownego) od firm, które nie były wstanie właściwie zareagować na zaistniałą sytuację. Nie dotyczy to miejsc postojowych, gdyż ok. 70% Mieszkańców parkuje samochody przez całą dobę i nie ma możliwości usunięcia śniegu. Spółdzielnia w trybie awaryjnym zaangażowała dodatkowo firmę do odśnieżania dróg i chodników oraz do usuwania sopli z dachu budynków. Niebezpieczne miejsca zaczęliśmy również grodzić, aby stopniowo usuwać sople z dachów. W niektórych przypadkach usuwamy sople przy zastosowaniu zwyżki. Jednocześnie zachęcamy Mieszkańców do sprawdzenia czy pod parapetami Waszych okien nie wiszą sople aby, w przypadku ich występowania, usunąć je zachowując szczególne środki ostrożności i bezpieczeństwa osób, które mogą znajdować się w strefie zagrożonej komunikacji.

 Dzięki takiemu podejściu będziemy mogli chociaż trochę ograniczyć koszty przywrócenia normalności w związku z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Optymalizacja kosztów jest bardzo ważna w szczególności obecnym czasie, kiedy praktycznie wszystko wciąż drożeje i dlatego również tej perspektywy nie możemy tracić z pola widzenia.

Z góry dziękujemy za wszelką pomoc oraz zwracamy się do wszystkich Mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

W imieniu Spółdzielni Zarząd.

Pozostałe artykuły