Strona głównaAktualnościKolejne 3 bloki po termomodernizacji

Kolejne 3 bloki po termomodernizacji

Kolejne bloki w zasobach naszej Spółdzielni dołączają budynków, które mają już wykonaną termomodernizacje. Dzięki ocieplaniu zmniejszy się zapotrzebowanie i zużycie energii cieplnej oraz dodatkowo poprawia estetyka, zmieniając wielką płytę na nowoczesny wygląd.

os. Oświecenia 9

Prace termomodernizacyjne na tym budynku zostały zakończone. Trwa jeszcze modernizacja zaworów podpionowych na instalacji centralnego ogrzewania. Na przełomie roku planowana jest jeszcze realizacja centralnej ciepłej wody użytkowej wewnątrz budynku. Warunkiem jednak realizacji tych prac jest doprowadzenie do budynku instalacji wysokiego parametru przez MPEC.

os. Piastów 41

Termomodernizacja została wykonana. Aktualnie trwają jeszcze prace wykończeniowe, które powinny zostać zakończone do połowy maja bieżącego roku.

os. Bohaterów Września 2A

Prace termomodernizacyjne na budynku są jeszcze w trakcie realizacji. Większość prowadzonych obecnie prac odbywa się od strony tzw. galerii, na których wymieniane są również barierki. Wszystkie prace również powinny zakończyć się połowy maja bieżącego roku.

Kolejna nieruchomość, na której wkrótce rozpoczną się prace termomodernizacje to blok nr 44 na os. Oświecenia.

Spółdzielnia jest obecnie w trakcie pozyskiwania środków europejskich na finansowanie tego przedsięwzięcia. Niezwłocznie po uzyskaniu środków zostaną ogłoszone wyniki przetargu oraz zostaną zawarte umowy realizacyjne. Równolegle z termomodernizacją budynku Spółdzielnia będzie realizować również instalację centralnej ciepłej wody użytkowej wewnątrz budynku.

Adam Pławecki, Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej “Oświecenia” w Krakowie

Pozostałe artykuły