Strona głównaAktualnościPolicja ostrzega przed oszustami i włamywaczami

Policja ostrzega przed oszustami i włamywaczami

Mając na uwadze odnotowywane oszustwa, szczególnie osób starszych tak zwanymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta” zwracam się z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności. Oszuści najczęściej okradają osoby w podeszłym wieku, które tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia. Przestępcy kontaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską np. wnuczka, wnuczkę lub innego członka rodziny i proszą o przygotowanie pieniędzy, pod pozorem trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli. Coraz częściej oszuści w takich sytuacjach powołują się także na Policję lub sytuacje, w których rzekomo uczestniczą policjanci. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności.

Ponadto odnotowywane są kradzieże z włamaniami do mieszkań, w których sprawcy wykorzystując nieobecność mieszkańców pokonują zabezpieczenia zamków a następnie dokonują kradzieży znajdującego się w nich mienia. W związku z powyższym proszę o zwrócenie szczególnej uwagi zarówno na mienie własne oraz sąsiadów i reagowanie na sytuacje, w których da się słyszeć włączony alarm antywłamaniowy lub zaobserwować podejrzanie zachowujące się osoby lub zaparkowane samochody, których użytkownicy mogą obserwować rejon budynków mieszkalnych.

Proszę o informowanie Policji o wskazanych powyżej sytuacjach lub zdarzeniach dzwoniąc na numer alarmowy 112 lub bezpośrednio do Komisariatu Policji VII w Krakowie tel. 47 83 52 911 co podniesienie poziom bezpieczeństwa na terenie Państwa Dzielnicy.

Pozostałe artykuły