Strona głównaAktualnościX jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego

X jubileuszowa edycja budżetu obywatelskiego

Szanowni Państwo

38 milionów złotych zaplanowano na projekty w ramach jubileuszowej X edycji budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy będą mogli składać swoje propozycje już od 1 lutego do 2 marca. To okazja, aby nie tylko zmieniać swoje otoczenie, ale także by realizować nietuzinkowe pomysły wspólnie z sąsiadami.

Każdego roku krakowianie i krakowianki wykazują się inicjatywą, aby zmieniać otoczenie na bardziej zielone i przyjazne, budować relacje sąsiedzkie poprzez kulturalne projekty czy tworzenie ogrodów osiedlowych, a także wzmacniać międzypokoleniowe więzy, tworząc przestrzeń do rodzinnego spędzania wolnego czasu na przykład na placach zabaw.

W tym roku kwota jest identyczna jak w roku ubiegłym, z której 30 mln 400 tys. złotych przeznaczono na projekty dzielnicowe, natomiast 7 mln 600 tys. złotych na wnioski ogólnomiejskie. Daje to łączną sumę 38 mln złotych.

Warto wspomnieć, że koszt realizacji jednego projektu ogólnomiejskiego nie może być niższy niż 25 000 zł oraz wyższy niż 1 520 000 zł.

W przypadku projektów dzielnicowych minimalna wartość zgłoszonego projektu to 2,5 tys. zł., ale górna wartość jest zależna od dzielnicy.

Po szczegółowe informacje zapraszamy na stronę www.budzet.krakow.pl.

Warto wiedzieć, że projekty do budżetu obywatelskiego mogą składać wszyscy mieszkańcy Krakowa – również obcokrajowcy mieszkający w Krakowie.

Informacje na temat budżetu obywatelskiego w tym jak złożyć projekt można znaleźć w specjalnie przygotowanej broszurze.

Z poważaniem
Zespół ds. budżetu obywatelskiego

Pozostałe artykuły